Uwagi dotyczące bezpieczeństwa Bosch Shu 3300

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa Bosch Shu 3300 są bardzo ważne. Urządzenie to zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa użytkownikom. Przed rozpoczęciem użytkowania urządzenia należy zapoznać się z instrukcjami i przestrzegać wszystkich procedur bezpieczeństwa. Wszystkie części ruchome powinny być regularnie sprawdzane, aby upewnić się, że działają prawidłowo. Należy unikać korzystania z urządzenia w niebezpiecznych warunkach, takich jak środowiska wysokotemperaturowe lub wilgotne. Przy wykonywaniu czynności konserwacyjnych należy zawsze odłączać urządzenie od źródła zasilania.

Ostatnia aktualizacja: Uwagi dotyczące bezpieczeństwa Bosch Shu 3300

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas wspinaczki w górach? | Bosch Professional

Osoba uprawiająca wspinaczkę musi być zawsze ostrożna i szanować prawa natury oraz zachowywać się w sposób pozwalający bezpieczne dotrzeć na szczyt. Elektronarzędzia Bosch służą pomocą zarówno profesjonalistom, jak i amatorom w trudnej, ale pasjonującej przygodzie, jaką są wspinaczki górskie.

Czas czytania: 2 min0polubień

Pierwszy przypływ emocji, jakie towarzyszą wspinaczce, uzależnia i powoduje chęć powrotu w góry i zdobywania nowych szczytów. Pierwszy taki moment w życiu może nastąpić w wieku 7 lub 77 lat. Ta pasja nie zna ograniczeń wiekowych, a uczucia jej towarzyszące nigdy nie słabną.

Uğur Yılmaz, jeden z pasjonatów gór, pochodzący z Turcji, mówi, że tata zabierał go na wędrówki górskie, gdy miał 6 miesięcy. Po raz pierwszy samodzielnie wdrapywał się na górę mając 4 lata, a pierwszy szczyt zdobył w wieku 7 lat. Dorastając pod opieką rodziców, którzy kochali góry, miał szczęście rozkoszować się górskim powietrzem od wczesnego dzieciństwa. Jeszcze zanim dostał się na uniwersytet, zdążył rozwinąć w sobie silniejszą pasję niż rodzice, którzy przeważnie wybierali średniej wielkości góry. Wędrówka szlakami górskimi była w porządku, ale on pragnął wspinać się na szczyt. Marzenie to zabrało go w 2014 roku w góry Aladağlar, opisywane jako „najtrudniejszy region wspinaczkowy w Turcji“.

Do wyprawy przygotowywał się przez prawie 5 lat, będąc profesjonalnym wspinaczem. Już wtedy wiedział, że być może będzie musiał wyznaczyć nową drogę na szczyt, korzystając z dodatkowego sprzętu, a trzeba wiedzieć, że marzy o tym wielu wspinaczy.

Bycie pierwszym wspinaczem, który pokona trasę, wymaga obicia jej przy uwzględnieniu aspektów bezpieczeństwa oraz zasad etycznych obowiązujących wspinaczy, np. określenia odległości pomiędzy punktami, liczby punktów itp. Obijanie drogi ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i jest zaszczytem dla wspinacza. Wytyczenie drogi na stromej skale wymaga nie tylko wysiłku, ale także doświadczenia. Z pewnością wymaga także wytrzymałego, lekkiego i bezprzewodowego sprzętu z programu elektronarzędzi profesjonalnych Bosch, który jest niezwykle pomocny w tej trudnej, lecz wyjątkowej misji.

Wspinacz potrzebuje najlepszych narzędzi, które sprostają trudnym górskim warunkom

Ponieważ Uğur Yılmaz nie chciał ponieść kolejnej porażki, dokładnie przemyślał, które narzędzia ze sobą zabrać w największą jak dotąd przygodę życia. Do najtrudniejszego etapu obijania drogi wybrał produkt GBH 18 V-EC marki Bosch. Dlaczego?

Dzięki wydajnemu silnikowi Bosch EC młot GBH 18 V-EC może pracować dłużej na jednym cyklu ładowania akumulatora. Narzędzie może wywiercić ponad 100 otworów o rozmiarach 6 x 40 mm w bloczkach betonowych, wyróżnia się kompaktową konstrukcją i waży zaledwie 2, 6 kg. Podczas wspinania można je przenosić blisko ciała!

Silnik Bosch EC zasilany z akumulatora ma kompaktową konstrukcję, jest lekki, dobrze zabezpieczony przed pyłem i nie wymaga żadnych prac konserwacyjnych! Innowacyjny akumulator CoolPack zapewnia optymalne odprowadzanie ciepła, co wydłuża jego żywotność o 100% w porównaniu do akumulatorów litowo-jonowych bez technologii CoolPack. Ponadto elektroniczna ochrona ogniw ECP (Electronic Cell Protection) chroni akumulator przed przeciążeniem, przegrzaniem i całkowitym rozładowaniem, a dzięki funkcji EMS (Electronic Motor Safety), która wyłącza silnik w przypadku przeciążenia, narzędzie jest niezwykle trwałe. Można je nawet upuścić z wysokości dwóch metrów i nadal będzie działało! Ostatnią z zalet jest brak efektu pamięci. Akumulator zawsze będzie można naładować do pełna bez ryzyka uszkodzenia ogniw.

Bezpieczna wspinaczka i wydajność podczas obijania drogi: akumulatorowy młot udarowo-obrotowy Bosch GBH 18 V-EC

Porażka jest zawsze najlepszą lekcją, a Uğur Yılmaz udowodnił, że wyciągnął wnioski z tej lekcji, kiedy po samodzielnym wytyczeniu drogi wspiął się na szczyt gór Aladağlar.

Zadanie to wymagało mnóstwa wysiłku, zaangażowania i cierpliwości, a także stawienia czoła bólowi i wyczerpaniu. Nagrodą za ten trud było monumentalne piękno krajobrazów górskich, wiatr tchnący radość życia i chęć zdobycia kolejnych szczytów. Młot Bosch towarzyszył wspinaczowi podczas wyprawy, podnosząc jego wiarę we własne możliwości.

Jeśli Ty także chciałbyś poczuć to, co czują wspinacze, pamiętaj, że nigdy nie jest za późno! Nie trać czasu na szukanie sprzętu, Bosch ma wszystko, czego możesz potrzebować.Dowiedz się więcej

Czy podoba ci się relacja?

Co o tym myślisz?

INFORMACJA O PRODUKTACH

Pytania dotyczące Elektronarzędzi, narzędzi pomiarowych i osprzętu Bosch Professional.

Pon. - Pt. :8. 30 – 16. 30

*koszt połączenia wg taryfy lokalnej

INFOLINIA SERWISOWA

Pytania dotyczące napraw, serwisu elektronarzędzi oraz części zamiennych do elektronarzędzi Bosch Professional.

Pytania i odpowiedzi

Tutaj uzyskasz odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące naszych usług serwisowych.

Opinia o naszej stronie internetowej

Potencjalne ryzyko wybuchu gazu w urządzeniach kuchennych z przyłączem gazowym

W Polsce akcją serwisową objęte są niektóre płyty gazowe ze stali szlachetnej i pokrętłami po prawej stronie marki Bosch produkowane w latach 2009-2011 i kuchenki wolnostojące marki Bosch wyprodukowane w latach 2006 - 2011.

W pewnych okolicznościach gaz może się ulatniać w niekontrolowany sposób i w bardzo rzadkich przypadkach może wystapić ryzyko wybuchu. Przyczyną niniejszej sytuacji jest potencjalna usterka złączy doprowadzających gaz do urządzenia.

więcej

Sprawdź

Potencjalne ryzyko pożaru. Posiadaczy poniższych zmywarek marki Bosch prosimy o stosowanie się do niniejszej instrukcji.

W toku badań ustaliliśmy, że jeden z wbudowanych elementów elektrycznych w niektórych modelach zmywarek marki Bosch wyprodukowanych w latach 1999 - 2005 może przegrzewać się i w niezwykle rzadkich przypadkach powodować ryzyko zapalenia się urządzenia. Dla nas jako producenta najwyższej jakości AGD najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort wszystkich użytkowników. W związku z tym uprzejmie prosimy o postępowanie zgodnie z poniższą instrukcją w celu zminimalizowania wskazanego wyżej ryzyka.

Sprawdź

18

pl

FLM-420-RLV8-S

F. 01U. 032. 851 | 5. 0 | 2011. 12

Bosch Sicherheitssysteme GmbH

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa

Opis działania

Moduł interfejsu z 8 przekaźnikami niskiego napięcia FLM-420-RLV8-S jest wyposażony w osiem przekaźników z
zestykiem przełącznym, zapewniających bezpotencjałowy styk wyjściowy.
Programowanie wykonywane jest z poziomu oprogramowania centrali sygnalizacji pożaru.
Kable przeprowadza się przez gumowe wloty lub przyłącza PG (patrz Rysunek 3, Strona 5).
Wkładane bloki zacisków modułu ułatwiają dołączanie kabli (także wbudowanych).

Ustawienia adresów

Ustawić przełącznik obrotowy w żądanej pozycji, korzystając ze śrubokrętu stożkowego (patrz Rysunek 4, Strona 6).

Połączenie

Patrz Rysunek 6, Strona 7.

Parametry techniczne

UWAGA!

Instalację należy powierzyć wyłącznie wyspecjalizowanym i upoważnionym do tego osobom!

Wyładowania elektrostatyczne! Ryzyko uszkodzenia elementów elektronicznych.
Założyć opaskę uziemiającą lub podjąć inne odpowiednie środki ostrożności.

Adres (A)

Tryb pracy

0 0 0

Pętla/odgałęzienie w trybie LSN improved z automatycznym adresowaniem

0 0 1 - 2 5 4

Pętla/odgałęzienie/układ T-tap w trybie z technologią LSN improved z adresowaniem ręcznym

CL 0 0

Pętla/odgałęzienie w trybie LSN classic (zakres adresów: maks. 127)

2 5 5 - 2 9 9

Niedozwolony zakres adresów (komunikat o błędzie w centrali sygnalizacji pożaru)!

Opis

Funkcja

+U | 0V

Dodatkowy zasilacz (punkty mocowań do połączeń przelotowych)

LSN

a1- | b1+

Połączenie wejściowe LSN

Shield

Osłona kabli (jeśli jest)

a2- | b2+

Połączenie wyjściowe LSN

REL1 - REL8

NC | COM | NO

Przekaźnik 1 do przekaźnika 8 (styk NC / COM / styk NO)

8 przekaźników (niskonapięciowych)

Styk NC / COM / styk NO

Napięcie wejściowe sieci LSN

15 - 33 V DC

Maks. pobór prądu z sieci LSN

3, 55 mA

Obciążalność styków (obciążenie rezystancyjne)
-

Maks. prąd przełączania / Maks. napięcie
przełączania

2 A / 30 V DC; 0, 5 A / 42, 4 V AC

-

Min. prąd przełączania / Min. napięcie przełączania

0, 01 mA / 10 mV DC; 0, 01 mA / 10 mV AC

Max. częstotliwość AC

100 Hz

Dopuszczalny przekrój żyły

0, 6 do 3, 3 mm

2

Temperatura pracy

-20°C ÷ +65°C

Temperatura przechowywania

-25°C ÷ +80°C

Dopuszczalna wilgotność względna

<96%, bez kondensacji

Stopień ochrony zgodnie z IEC 60529

IP 54

Stopień wyposażenia zgodnie z normą EN 60950

Urządzenie stopnia III

Materiał obudowy i kolor

ABS+PC-FR, biały (RAL 9003)

Wymiary (szer. x wys. x gł. )

Ok. 140 mm x 200 mm x 48 mm

Uwagi dotyczące bezpieczeństwa Bosch Shu 3300

Bezpośredni link do pobrania Uwagi dotyczące bezpieczeństwa Bosch Shu 3300

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Uwagi dotyczące bezpieczeństwa Bosch Shu 3300